Navigation Menu+

Warsztaty projektowania biżuterii

prowadzi Tomasz Szpakowski

Biżuteria istnieje od 22 tysięcy lat. W ostatnich sezonach jest nieodłącznym kobiecym atrybutem. Modne są korale, kolczyki, wisiory, breloki, spinki. Niewiele jest  jednak osób, które mogą pochwalić się umiejętnością tworzenia biżuterii metodami jubilerskimi.
Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia, gdzie można zrealizować swoje marzenia o niepowtarzalnej biżuterii i posiąść nową i pasjonującą umiejętność wydobywania piękna i nadawania nowych kształtów  metalom poprzez ich obrabianie – rzeźbienie, polerowanie, oksydowanie i ozdabianie kamieniami. Stworzenie oryginalnego, jedynego na świecie kompletu biżuterii to wielka radość i satysfakcja!

Program zajęć:
1. Zapoznanie z technikami – lutowanie, walcowanie, oksydowanie, wykwaszanie, polerowanie
2. Metoda odlewnicza – zaprojektowanie i wykonanie z wosku formy – minirzeźby  (kolczyki, wisior, obrączka, pierścionek) – oraz jej obróbka – polerowanie, oksydowanie
3. Wykonanie własnego projektu i jego realizacja wymarzonej biżuterii ( pierścionek, obrączka, kolczyki, wisiorek) z metalu i innych elementów (kamienie)

PROSIMY O PRZEMYŚLENIE PROJEKTÓW PRZED WARSZTATAMI, tak, aby nie tracić czasu na wymyślanie na zajęciach. Warto przygotować kilka pomysłów, które będzie można przedyskutować z prowadzącym. Tomek doradzi, co jest najsensowniejsze i jak najlepiej uzyskać zamierzony efekt. Jeżeli chcecie robić biżuterię z metalu innego niż srebro lub z konkretnym kamieniem półszlachetnym, prosimy o zgłoszenie tego przez zajęciami. Można też, oczywiście, wykorzystać swój kamień.

Czas trwania warsztatów:
weekendowo 2 x 6 godz.+3 godz w tygodniu (termin do ustalenia przez grupę) 15 godz.
W tygodniu (4 spotkania po 3 godziny) piątek w godz. 18.15 – 21.15
Koszt warsztatów 750 zł (w cenę wliczone wszelkie materiały potrzebne do wykonania prac)

Terminy najbliższych planowanych zajęć są umieszczone na stronie głównej; jeżeli nie ma konkretnej daty, to znaczy, że aktualnie nie jest ona ustalona. Prosimy o zaglądanie na stronę główną, zanim napiszą Państwo maila z pytaniem o termin.

Informujemy, że od września 2009 roku każde warsztaty będą się odbywać nie częściej niż raz na kwartał, w związku z tym PROSIMY O ROZWAŻNE PODEJMOWANIE DECYZJI PRZY ZAPISYWANIU SIĘ. Jedynym potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztaty jest dokonanie wpłaty nie później niż na 2 tygodnie przed planowanymi zajęciami. regulamin opłat:
Akademia Wolnego Czasu zastrzega sobie prawo do zatrzymania 50% opłaty za warsztaty w  przypadku rezygnacji ze szkolenia przez Uczestnika na 3 dni przed terminem zajęć. W terminie krótszym niż 3 dni  – 100% wpłaty za warsztaty

Akademia Wolnego Czasu zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów na 3 dni przed terminem zajęć. W szczególnych przypadkach (wypadki losowe) – w dniu zajęć. Wpłaty dokonane przez osoby zapisane na warsztaty zostają w takich wypadkach zwrócone w wysokości 100% uiszczonej opłaty.Dane kontaktowe: 01-873 Warszawa, ul. Magiera 7a, tel: 600-509-614

Copyright © 2019 Akademia Wolnego Czasu