Akademia Wolnego Czasu  – to przede wszystkim ludzie.

Agnieszka Kaszyńska – architekt krajobrazu, projektant ogrodów i wnętrz. Założycielka Akademii Wolnego Czasu i działającej przy niej Akademii Wnętrz i Ogrodów. Projektantka dekoracji i scenografii. Autorka scenariuszy i koordynator eventów, imprez i warsztatów dla firm organizowanych przez Akademię.
Opiekun merytoryczmy i koordynator dwóch nowych kierunków studiów podyplomowych na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Wykładowca na seminariach i targach o tematyce wnętrzarsko-ogrodowych. Od 2006 roku prowadzi w AWC autorskie warsztaty m.in.”Nowy, idealny dom”, Mój wymarzony ogród”.
Tworzy magiczne ogrody i wnętrza. Podróżuje, fotografuje, chłonie, stale szuka inspiracji. Zakochana w greckich wyspach i Norwegii i polskich górach. Autorka zdjęć na potrzeby wzbogacania własnej kolekcji fototapet do wnętrz.
Gość i ekspert wielu programów telewizyjnych o tematyce związanej z projektowaniem wnętrz i ogrodów. Autorka artykułów, projektów  i zdjęć dla czasopism  branżowych. Rysownik – ilustrator (m.in encyklopedii PWN)
Koordynatorem organizacji i powstawania sieci ruchu rowerowego w Warszawie. Współpracowała z  biurami projektowymi w Norymberdze i Jenie.

Agnieszka Dąbrowska – Urodzona pod koniec roku 1970 – ego.
Z wykształcenia pedagog. Optymistka i kobieta spełniona. Typ człowieka niezmordowanego i oddanego temu co właśnie robi. Pracowała  w jednej z pierwszych firm headhuntingowych. Tam nauczyła się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Z kolejnej firmy (ogólnopolskiej firmy dystystrybucyjnej FMCG), gdzie pracowała przez 10 lat wyniosła przeświadczenie, że z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji jest wyjście. Tam też dobrze poczuła się w negocjacjach oraz kontaktach międzyludzkich. Te umiejętności przeniosła do agencji design, gdzie zarządzała projektami. Obecnie realizuje swoje pomysły w AWC, w której czuje się jak ryba w wodzie, Ponad życie kocha swoją 14-letnią córkę Julkę, Nie może żyć bez przyjaciół, muzyki i do niedawna czekolady. Lubi wyzwania, angażuje się bez reszty. Wyjątkowa osoba w Akademii.

Agnieszka Snarska – pasjonatka nauczania języka francuskiego. Absolwentka Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Francuskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce PROF-EUROPE. Jest również koordynatorem projektu promocji języka francuskiego Le français c’est branché w woj. mazowieckim organizowanego przez Ambasadę Francji w Polsce oraz Stowarzyszenie PROF-EUROPE. Uczestniczy w wielu szkoleniach poświęconych doskonaleniu umiejętności dydaktycznych. W lipcu 2009 otrzymała stypendium Ambasady Francji w Polsce i była w Paryżu na szkoleniu dot. nowych technologii w nauczaniu języka francuskiego.