prowadzą Małgorzata Sobczyk i Zbigniew Polaczek

W krainie światła i koloru – warsztaty witrażu

Lubisz własnoręcznie wykonywać prezenty i elementy dekoracji Twojego domu? Braku kolorów i słońca za oknem sprawia, że masz gorszy humor zimą? Fascynuje Cię szkło jako materiał? Lubisz bawić się światłem?
Być może czas stworzyć pierwszy własny witraż – zawieszkę na okno, która wniesie kolorowe światło do przestrzeni Twojej lub bliskiej Ci osoby!
Na tych warsztatach będziemy uczyć się łączenia kolorów i kształtów w jedną zwariowaną lub całkiem harmonijną całość. Stworzymy aniołki, gwiazdki, choinki lub inne mniej lub bardziej świąteczne kształty. Wszystko zależy od pomysłu i woli każdego z Was.
Pracować będziemy metodą Tiffany’ego – tradycyjną metodą witrażową wykorzystywaną przy tworzeniu małych form witrażowych, w tym pięknych lamp.
W ciągu 4 godzinnych warsztatów będziemy projektować swoją pracę, uczyć się ciąć i szlifować szkło oraz łączyć elementy szklane w ostateczną całość.

Być może te zajęcia staną się początkiem niezwykłej twórczej przygody!?
Warsztaty przeznaczone są dla osób od 15 roku życia.

Proponujemy 3 wersje warsztatów:
1. warsztaty 4-godzinne
robimy nieduży witrażyk, projektujemy i wykonujemy
koszt – 230 zł
2. warsztaty 2 x 3 godziny 
Pierwszego dnia robimy witrażyk z gotowych elementów, drugiego dnia projektujemy wg własnego pomysłu i uczymy się dodatkowo cięcia szkła
koszt – 300 zł
3. warsztaty 2 x 4 godziny 
Pierwszego dnia robimy mozaikę szklaną, drugiego dnia robimy witrażyk
koszt – 365 zł

Terminy najbliższych planowanych zajęć są umieszczone na stronie głównej; jeżeli nie ma konkretnej daty, to znaczy, że aktualnie nie jest ona ustalona. Prosimy o zaglądanie na stronę główną, zanim napiszą Państwo maila z pytaniem o termin.

Informujemy, że od września 2009 roku każde warsztaty będą się odbywać nie częściej niż raz na kwartał, w związku z tym PROSIMY O ROZWAŻNE PODEJMOWANIE DECYZJI PRZY ZAPISYWANIU SIĘ. Jedynym potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztaty jest dokonanie wpłaty nie później niż na 2 tygodnie przed planowanymi zajęciami. regulamin opłat:
Akademia Wolnego Czasu zastrzega sobie prawo do zatrzymania 50% opłaty za warsztaty w  przypadku rezygnacji ze szkolenia przez Uczestnika na 3 dni przed terminem zajęć. W terminie krótszym niż 3 dni  – 100% wpłaty za warsztaty

Akademia Wolnego Czasu zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów na 3 dni przed terminem zajęć. W szczególnych przypadkach (wypadki losowe) – w dniu zajęć. Wpłaty dokonane przez osoby zapisane na warsztaty zostają w takich wypadkach zwrócone w wysokości 100% uiszczonej opłaty.