Nasze warsztaty mają służyć przede wszystkim przyjemności. Układanie kwiatów w bukiety, swobodne kompozycje to wielka radość. Zapach, kolory kwiatów, mnogość dodatków daje praktycznie nieograniczone możliwości. Wystarczy puścić wodze fantazji, dać się ponieść wyobraźni. Chcemy przybliżyć i zapoznać uczestników warsztatów z podstawowymi technikami florystycznymi. Pokazać, w jaki sposób wykorzystywać materiał roślinny w otaczającej nas przestrzeni. Podpowiadamy jak prostymi sposobami można odmienić nastrój miejsca, w którym przebywamy na co dzień, w którym pracujemy, uczymy się, spotykamy z przyjaciółmi, jadamy posiłki. Po ukończeniu kursu, w kilka chwil potrafić będziemy wyczarować piękny podarunek dla bliskiej osoby. Pragniemy zachęcić do wykorzystywania własnych pomysłów i łatwo dostępnych materiałów.

Program kursu:
1.bukiety układane w ręku
– symetryczny(spiralny), stopniowany
2. kompozycje w naczyniu
– rośliny żywe, suche i sztuczne
3.kompozycje okolicznościowe 
– wiązanki ślubne
– w zależności od pory roku:
wiązanki pogrzebowe, nagrobne (wianki, krzyże)
adwentowe (wianki)
kompozycje wielkanocne
stroiki bożonarodzeniowe
4.materiały wykorzystywane w bukieciarstwie
5. asortyment kwiatowy dostępny w sezonie wiosennym/jesiennym (zakupiony na giełdzie i pozyskany z natury)

Kurs trwa jeden dzień ( 8 godz. )
od stycznia 2011 r.  warsztaty zaczął obowiązywać VAT
Cena: 450 zł + VAT = 550 zł wraz ze wszystkimi materiałami

Informujemy, że od września 2009 roku każde warsztaty będą się odbywać nie częsciej niż raz na kwartał, w związku z tym PROSIMY O ROZWAŻNE PODEJMOWANIE DECYZJI PRZY ZAPISYWANIU SIĘ.
Jedynym potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztaty jest dokonanie wpłaty nie później niż na 2 tygodnie przed planowanymi zajęciami.

regulamin opłat:
Akademia Wolnego Czasu zastrzega sobie prawo do zatrzymania 75% opłaty za warsztaty w przypadku rezygnacji ze szkolenia przez Uczestnika na 3 dni przed terminem zajęć. W terminie krótszym niż 3 dni – 100% wpłaty za warsztaty

Akademia Wolnego Czasu zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów na 3 dni przed terminem zajęć. W szczególnych przypadkach (wypadki losowe) – w dniu zajęć. Wpłaty dokonane przez osoby zapisane na warsztaty zostają w takich wypadkach zwrócone w wysokości 100% uiszczonej opłaty.

Opinia o warsztatach:

„Jestem jeszcze dziś pod wrażeniem wspaniałych warsztatów florystycznych. Tak, spotkałam kobietę z pasją. Robiła to wspaniale. Przekazywała nam cenne wskazówki, nam laikom. Był to czas obcowania z kwiatami, zapachami, czas pytań i odpowiedzi. Czas bycia z własnymi dziećmi. Jedno z dzieci było w I cz., a drugie w II cz.
Już czujemy czas zbliżającego się adwentu. Bowiem na stole zawitały stroiki iście adwentowe.
Każda z nas zrobione bukiety wzięła ze sobą. Moje bukiety trafiły do pokoju, w którym często przebywam z rodziną. Drugi bukiet podarowałam mojej 80-letniej babci, a ikebanę na gąbce – kobiecie, która ma dziecko upośledzone. Doceniam i Jej pracę , i Jej miłość do dziecka także.

Pozdrawiam. Grażyna P.
P.s. W lokum, w którym byłam, a więc u Państwa w Akademii, czuje się dobra energię!
Pozdrawiam z Kaszub.
Grażyna P.”