Kilka lat temu wymyśliłam sobie, że fajnie byłoby organizować warsztaty rodzinne – gdzie dzieci mogłyby coś wspólnie stworzyć z rodzicami. Doświadczenia przy organizacji eventów pokazało, że pomysł jest trafiony – w warsztatach plastycznych skierowanych teoretycznie do dzieci, z przyjemnością i radością biorą udział także rodzice Jest też walor dodatkowy – w ten sposób podpowiadamy rodzicom, często zbyt zaganianym, by mieć czas dla swoich pociech, jak ciekawie, fajnie, wesoło i twórczo spędzić razem czas, upiększając przy tym dom, robiąc zabawki, ucząc się owych rzeczy.
W związku z tym zapraszam Państwa do udziału we właściwie nowym projekcie – RODZINNYCH ROZRÓBKACH – rodzinnych warsztatach twórczych.
Mamy przygotowane wiele pomysłów najróżniejszych zajęć, postaramy się, by warsztaty odbywały się regularnie, przynajmniej raz w miesiącu i dołożymy wszelkich starań, by działo się to w różnych częściach Warszawy.

2. 10. 2010 – MUTOMISIE – warsztaty tworzenia maskotek.
Na warsztatach wszystkie dzieci stworzą misia, a ich rodzice, dla siebie, breloczek. Powstaną one z filcu kolorowego, lub z polaru, wypychane flizeliną i zszywane. Naturalnie przydadzą się tu pomocni rodzice i opiekuni, ale na stanowisku będą też animatorki, w tym Wielka Twórczyni Mutomisiów, Zuzanna Bem Synoradzka.
Pierwszy etap to zaprojektowanie takiegoż stworka  – potworka , bądź misiowatego, potem wzór wycinamy , odrysowujemy „misia”, wycinamy misia i zszywamy tegoż, wypychając w trakcie, a pod koniec zajęć oczywiście zabieramy go ze sobą na wieczną pamiątkę i cieszymy się ogromnie, że zrobiliśmy misia – mniej  lub bardziej zmutowanego :)))
Czas trwania zajęć to ok. 1,5 – 2 godz.,
koszt dla pary rodzic + dziecko – 70 zł 
koszt dla opcji rodzic + 2 dzieci – 90 zł