Ręcznie malowany jedwab to od wieków synonim towaru luksusowego. Materiał jest miękki, śliski, miły w dotyku; latem chłodzi, zimą grzeje. Czyż każdej z nas nie marzy się jedwabna apaszka o niepowtarzalnych wzorach? Jakie to przyjemne nosić apaszkę zaprojektowaną specjalnie do ulubionego kostiumu! Jakie to miłe dać w prezencie mamie czy przyjaciółce piękny szal, dopasowany do jej płaszcza albo wieczorowej sukni!

Jedwab ma różną gęstość i grubość, dlatego można z niego tak wiele zrobić: nie tylko apaszki i szale, ale także bieliznę i ubrania. Można też uszyć luksusową pościel, powiewne, delikatne firanki, mięsiste zasłony; można namalować na nim piękny obraz, który powiesimy w wybranym miejscu.

Macie Państwo znakomitą okazję spróbowania swoich sił i stworzenia małego jedwabnego dzieła sztuki. Własnoręcznie pomalowany przez nas kawałek materiału będzie przecież jedyny na świecie! Na kursie poznacie Państwo różne techniki malowania na jedwabiu, zaprojektujecie i wykonacie apaszki albo szale. Dla zaawansowanych – pościel, zasłony, kupon na sukienkę (indywidualnie ustalony koszt samego jedwabiu w zależności od wyboru formy).

W ramach opłaty za kurs zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do wykonania apaszek i szali, a także wykończenie (utrwalenie i obszycie) – zatem otrzymują Państwo gotowy produkt.

Zapraszamy nie tylko panie. Panowie, kobieta obdarowana własnoręcznie wykonanym przez Was podarunkiem będzie z pewnością zachwycona!

Czas trwania kursu: 12 godzin zegarowych, 4 x 3 godziny w ciągu miesiąca lub warsztaty weekendowe
Koszt: 590 zł (w cenie zawarte są wszystkie materiały potrzebne do wykonania prac).

Zapraszamy także na skrócone, 3-godzinne zajęcia:
– malowanie na jedwabiu – apaszka, koszt 190 zł

Terminy najbliższych planowanych zajęć są umieszczone na stronie głównej; jeżeli nie ma konkretnej daty, to znaczy, że aktualnie nie jest ona ustalona. Prosimy o zaglądanie na stronę główną, zanim napiszą Państwo maila z pytaniem o termin.

Informujemy, że od września 2009 roku każde warsztaty będą się odbywać nie częściej niż raz na kwartał, w związku z tym PROSIMY O ROZWAŻNE PODEJMOWANIE DECYZJI PRZY ZAPISYWANIU SIĘ. Jedynym potwierdzeniem rezerwacji miejsca na warsztaty jest dokonanie wpłaty nie później niż na 2 tygodnie przed planowanymi zajęciami. regulamin opłat:
Akademia Wolnego Czasu zastrzega sobie prawo do zatrzymania 50% opłaty za warsztaty w przypadku rezygnacji ze szkolenia przez Uczestnika na 3 dni przed terminem zajęć. W terminie krótszym niż 3 dni – 100% wpłaty za warsztaty
Akademia Wolnego Czasu zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów na 3 dni przed terminem zajęć. W szczególnych przypadkach (wypadki losowe) – w dniu zajęć. Wpłaty dokonane przez osoby zapisane na warsztaty zostają w takich wypadkach zwrócone w wysokości 100% uiszczonej opłaty.